מהי קריפטוגרמה?

Cryptogram הוא טקסט שנכתב בקוד

Cryptogram הוא פאזל המורכב של חתיכת קצר של טקסט מוצפן. הצופן המשמש להצפין את הטקסט בדרך כלל הוא פשוט מספיק כי cryptogram ניתן לפתור ללא כל משאבים או כלים נוספים. משמש לעתים קרובות הם ciphers החלפה שבו כל מכתב מוחלף על ידי מכתב או מספר שונה. כדי לפתור את פאזלים תזות, עליך לשחזר את האותיות המקורית. Cryptograms היו פעם בשימוש ביישומים חמורים יותר (כמו צבא, למשל) אבל הם עכשיו בעיקר עבור בידור בלבד.

 

היסטוריה של קריפטוגרמה

הצופים המשמשים בקריפטוגרמים לא נוצרו במקור למטרות בידור, אך לצפנה אמיתית של סודות צבאיים או אישיים.

מטרת קריפטוגרמים לא קשורה במקור למטרות בידור, אלא לצפנה אמיתית של סודות צבאיים או אישיים.

מידע מעניין הוא כי השימוש הראשון של Cryptogram למטרות בידור התרחש במהלך ימי הביניים על ידי נזירים אשר היה זמן פנוי עבור משחקים אינטלקטואלים. כתב יד שנמצא במברג קובע כי מבקרים איריים לבית המשפט של מרפיין פיג’ש AP Gwriad, מלך גוויוידד בווילס קיבלו קריפטוגרמה אשר ניתן רק לפתור על ידי transposing את המכתבים מלטינית ליוונית. בסביבות המאה ה -13 כתב הנזיר האנגלי רוג’ר בייקון ספר שבו רשם שבעה שיטות צופן, וקבע כי “גבר משוגע שכותב סוד בכל דרך אחרת, אשר יסתיר אותו מן הוולגרי”. במאה ה -19, אדגר אלן פו סייע לפופולרי Cryptograms עם מאמרים רבים ומגזין.

 

שם נעשה שימוש cryptograms?

פעם בשימוש אבטחה הודעה, cryptograms עכשיו בדרך כלל משמש רק למטרות בידור

למרות פעם אחת בשימוש ביישומים רציניים יותר, הם עכשיו משמש בעיקר עבור בידור בעיתונים ומגזינים. Cryptoquotes ו cryptoquips הם וריאציות נפוצות התכונות ציטוטים.

Cryptograms בעיתונים ומגזינים מבוססים בדרך כלל על צופן החלפה פשוטה, לעתים קרובות מחליפים כל אות באלפבית עם אחד אחר. האות, למשל, עלולה להיות מיוצגת על ידי האות H, ואילו האות H מיוצגת על ידי האות D. הפאזל Solvers להשתמש במספר שיטות כדי לעזור להם לפענח את ההודעות.

 

כיצד לפתור cryptogram?

ניתוח תדירות יכול לעזור לפתור cryptograms

חילוף cippher cryptograms יכול להיפתר לעתים קרובות על ידי ניתוח תדירות על ידי הכרה דפוסי מכתב במילים, כגון אותיות אחת, אשר, באנגלית, יכול רק להיות “אני” או “A” (ולפעמים “o”). מכתבים כפולים, apostrophes, ואת העובדה כי שום מכתב לא יכול להחליף את עצמו בצופן גם מציעים רמזים כדי לפתור את cryptogram. מדי פעם, יצרני פאזל Cryptogram יתחילו את הפתרון עם כמה אותיות.

 

איפה לפתור cryptogram?

אתה יכול לפתור cryptograms בעיתונים ומגזינים או שאתה יכול גם לעשות את זה באינטרנט

בעודם לעתים קרובות למצוא cryptograms במגזינים ועיתונים, אתה יכול גם לפתור אותם באינטרנט. הנה אתר אחד cryptogram, לדוגמה: https://api.razerepuzzles.com/cryptogram

 

סיכום

נסה את זה וליהנות לפתור cryptograms

אמנם לא כולם עשויים לאהוב cryptograms זה דרך מהנה לחדד את דעתך לבדוק את כישורי הפתרון שלך. בהתחלה הפאזל אולי נראה משהו קשה מדי, אבל אחרי מתרגלת למושג ולהבין את היסודות, לפתור cryptogram לא נראה כמו שליחות בלתי אפשרית יותר. בהצלחה!