رمزنگاری چیست؟

رمزنگاری یک متن نوشته شده در کد است

رمزنگاری یک پازل است که شامل یک قطعه کوتاه از متن رمزگذاری شده است. رمزنگاری مورد استفاده برای رمزگذاری متن معمولا به اندازه کافی ساده است که رمزنگاری را می توان بدون هیچ گونه منابع اضافی یا ابزار حل کرد. اغلب استفاده می شود رمزهای جایگزینی که هر حرف با یک حرف یا شماره متفاوت جایگزین می شود. برای حل پازل های پایان نامه، شما باید نامه اصلی را بازیابی کنید. Cryptograms یک بار در برنامه های جدی تر مورد استفاده قرار گرفت (مثلا نظامی، به عنوان مثال)، اما اکنون آنها فقط برای سرگرمی هستند.

 

تاریخچه رمزنگاری

رمزهای های مورد استفاده در رمزنگاری ها در ابتدا برای اهداف سرگرمی ایجاد نشده بودند، اما برای رمزگذاری واقعی اسرار نظامی یا شخصی.

هدف از رمزنگاری در ابتدا مربوط به اهداف تفریحی نیست، بلکه برای رمزگذاری واقعی اسرار نظامی یا شخصی بود.

اطلاعات جالب این است که اولین استفاده از رمزنگاری برای اهداف تفریحی در طول قرون وسطی توسط راهبان که وقت خود را برای بازی های فکری داشتند، رخ داد. یک دستنوشته ای که در بمبرگ یافت می شود، می گوید که بازدید کنندگان ایرلندی به دادگاه Merfyn Frych AP GWriaD، پادشاه Gwynedd در ولز یک رمزنگاری داده شده است که تنها با انتقال حروف از لاتین به یونانی حل می شود. در حدود قرن 13th، مونک راجر بیکن، یک کتاب که در آن هفت روش رمزنگاری را ذکر کرده بود، نوشت و اظهار داشت که “یک مرد دیوانه است که یک راز را به هیچ وجه از آن می نویسد که از عامیانه آن را پنهان می کند.” در قرن نوزدهم، ادگار آلن پو، به محبوبیت رمزنگاری با بسیاری از مقالات روزنامه و مجله کمک کرد.

 

جایی که رمزنگاری استفاده می شود؟

هنگامی که برای امنیت پیام استفاده می شود، رمزنگاری در حال حاضر معمولا فقط برای اهداف سرگرمی استفاده می شود

اگر چه یک بار در برنامه های جدی تر استفاده می شود، آنها اکنون عمدتا برای سرگرمی در روزنامه ها و مجلات استفاده می شوند. Cryptoquotes و Cryptoquips تغییرات رایج هستند که ویژگی های نقل قول ها را دارند.

رمزنگاری در روزنامه ها و مجلات معمولا بر اساس یک رمزنگاری ساده ساده است، اغلب هر حرف را در حروف الفبا با یک دیگر جایگزین می کند. به عنوان مثال، نامه A ممکن است توسط حرف H نشان داده شود، در حالی که حرف H توسط نامه D. puzzle Solvers از تعدادی از روش ها برای کمک به آنها رمزگشایی پیام ها استفاده می شود.

 

چگونه می توان یک رمزنگاری را حل کرد؟

تجزیه و تحلیل فرکانس می تواند به حل رمزنگاری کمک کند

رمزنگاری های رمزنگاری جایگزینی اغلب می توانند با تجزیه و تحلیل فرکانس حل شوند و با شناخت الگوهای نامه در کلمات، مانند یک حرف حرف، که به زبان انگلیسی، تنها می تواند “من” یا “A” باشد (و گاهی “O”). نامه های دوگانه، آپوستروفس و این واقعیت که هیچ نامه ای نمی تواند خود را در رمزنگاری جایگزین کند، همچنین سرنخ هایی را برای حل رمزنگاری ارائه می دهد. گاهی اوقات، سازندگان پازل رمزگشایی Cryptogram را با چند حرف شروع می کنند.

 

کجا یک رمزنگاری را حل کنید؟

شما می توانید رمزنگاری را در روزنامه ها و مجلات حل کنید یا همچنین می توانید آن را آنلاین انجام دهید

در حالی که شما اغلب رمزنگاری را در مجلات و روزنامه ها پیدا خواهید کرد، همچنین می توانید آنها را آنلاین حل کنید. در اینجا یک وب سایت رمزنگاری است، به عنوان مثال: https://api.razzlepuzzles.com/cryptogram

 

نتیجه

آن را امتحان کنید و از Cryptograms حل لذت ببرید

در حالی که هر کس ممکن است رمز کریپتوگرافی را دوست داشته باشد، این یک راه سرگرم کننده برای تیز کردن ذهن شما مهارت های حل خود را دارد. در ابتدا پازل ممکن است چیزی بیش از حد سخت به نظر برسد، اما پس از استفاده از مفهوم و درک اصول اولیه، حل رمزنگاری نباید به نظر می رسد یک ماموریت غیر ممکن است. موفق باشید!