Co je to kryptogram?

Kryptogram je text napsaný v kódu

Kryptogram je puzzle, která se skládá z krátkého šifrovaného textu. Šifrová k šifrování textu je obvykle dost jednoduchá, že kryptogram může být vyřešen bez dalších zdrojů nebo nástrojů. Často používané jsou substituční šifry, kde je každý dopis nahrazen jiným písmenem nebo číslem. Chcete-li vyřešit práce puzzle, musíte obnovit původní nápisy. Kryptogramy byly kdysi používány ve vážnějších aplikacích (například armády), ale jsou nyní většinou pro zábavu.

 

Historie kryptogramu

Šiphers používané v kryptogramech nebyly původně vytvořeny pro zábavné účely, ale pro skutečné šifrování vojenských nebo osobních tajemství.

Účel kryptogramů nebyl původně příbuzný zábavním účelům, ale pro skutečné šifrování vojenských nebo osobních tajemství.

Zajímavé informace spočívají v tom, že první použití kryptogram pro zábavné účely nastalo během středověku mnichy, kteří měli volný čas pro intelektuální hry. Rukopis nalezený v Bambergu uvádí, že irští návštěvníci Soudního dvora Merfyn Fryča AP Gwriad, král Gwynedd ve Walesu dostali kryptogram, který mohl být vyřešen pouze transpozem dopisů z latiny do řečtiny. Kolem 13. století napsal anglický Monk Roger Bacon knihu, ve které uvedl sedm šifrovaných metod, a uvedl, že “muž je šílený, kdo píše tajemství jiným způsobem než jeden, který bude skrývat z vulgárního.” V 19. století Edgar Allan PoE pomohl popularizovat kryptogramy s mnoha novinami a časopisem.

 

Kde se používají kryptogramy?

Jakmile se používá pro zabezpečení zpráv, kryptogramy jsou nyní obvykle používány pouze pro zábavní účely

I když se jednou používají ve vážnějších aplikacích, jsou nyní používány především pro zábavu v novinách a časopisech. Cryptoquotes a Cryptoquips jsou běžnými variacemi, které mají citace.

Kryptogramy v novinách a časopisech jsou obvykle založeny na jednoduché substituční šifře, často nahrazují každé písmeno v abecedě s jiným. Například dopis A může být reprezentován písmenem H, zatímco písmeno H je reprezentován písmenem D. Solverser Solvers používá řadu metod, které jim pomohou dešifrovat zprávy.

 

Jak řešit kryptogram?

Frekvenční analýza může pomoci vyřešit kryptogramy

Substituční šifrovací kryptogramy mohou být často vyřešeny frekvenční analýzou a rozpoznáváním dopisů ve slovech, jako jsou jedna písmena, která v angličtině mohou být pouze “I” nebo “A” (a někdy “o”). Dvojitá písmena, apostrofy a skutečnost, že žádný dopis nemůže nahradit samo o sobě v šifře, také nabízejí vodítka k řešení kryptogramu. Občas, kryptogram puzzle tvůrci začnou vyřešovat s několika písmeny.

 

Kde vyřešit kryptogram?

Můžete vyřešit kryptogramy v novinách a časopisech nebo můžete také udělat online

Zatímco často najdete kryptogramy v časopisech a novinách, můžete je také vyřešit online. Zde je jedno webové stránky Cryptogram, například: https://api.razzlepzzles.com/cryptogram

 

Závěr

Vyzkoušejte to a užívejte si řešení kryptogramů

I když ne každý by nemohli milovat kryptogramy, je to zábavná způsob, jak zaostřit svou mysl Otestovat vaše řešení dovedností. Zpočátku se puzzle může zdát něco příliš tvrdě, ale po zvyknutí na koncept a porozumění základům, řešení kryptogram by neměl být zdánlivě jako nemožná mise. Hodně štěstí!