Kas ir kriptogramma?

Kriptogramma ir teksts, kas rakstīts kodā

Kriptogramma ir mīkla, kas sastāv no īsa šifrēta teksta. Šifrēt tekstu šifrēt parasti ir pietiekami vienkāršs, ka kriptogrammu var atrisināt bez papildu resursiem vai instrumentiem. Bieži tiek izmantoti aizvietošanas šifri, kur katrs burts tiek aizstāts ar citu burtu vai numuru. Lai atrisinātu tēzes puzles, jums ir jāatgūst oriģinālā burts. Kriptogrammas reiz tika izmantoti vairāk nopietnākos lietojumos (piemēram, militārā, piemēram), bet tie tagad galvenokārt ir paredzēti izklaidei.

 

Kriptogrammas vēsture

Ciphers, ko izmanto kriptogrammās, sākotnēji tika izveidoti izklaides nolūkos, bet reālai militāro vai personīgo noslēpumu šifrēšanai.

Kriptogrammu mērķis nebija sākotnēji saistīts ar izklaides nolūkiem, bet reālu militāro vai personīgo noslēpumu šifrēšanu.

Interesanta informācija ir tā, ka pirmais izmantojums kriptogrammas izklaides nolūkos radās viduslaikos ar mūkiem, kuriem bija brīvais laiks intelektuālām spēlēm. Bambergā konstatēts manuskripts norāda, ka Īrijas apmeklētāji Merfyn Frych Ap Gwriad, Gwynedda karalis Velsā tika dota kriptogrammai, ko var atrisināt tikai tad, transponējot burtus no latīņu grieķu valodā. Ap 13. gs 19. gadsimtā Edgar Allan PoE palīdzēja popularizēt kriptogrammas ar daudziem laikrakstu un žurnālu rakstiem.

 

Kur tiek izmantoti kriptogrammas?

Pēc tam, kad izmantots ziņu drošībai, kriptogrammas tagad parasti tiek izmantoti tikai izklaides nolūkos

Lai gan pēc vairāk nopietniem lietojumiem, viņi galvenokārt tiek izmantoti izklaidēm laikrakstos un žurnālos. Kriptoquotes un kriptoquips ir kopīgas variācijas, kas piedāvā citātus.

Kriptogrammas laikrakstos un žurnālos parasti balstās uz vienkāršu aizvietošanas šifru, bieži aizstāj katru burtu alfabētā ar citu. Piemēram, vēstule var būt pārstāvēta ar burtu H, bet burts H pārstāv vēstule D. Puzzle Solvers izmanto vairākas metodes, lai palīdzētu viņiem atšifrēt ziņojumus.

 

Kā atrisināt kriptogrammu?

Frekvenču analīze var palīdzēt atrisināt kriptogrammas

Aizstāšanas šifrēšanas kriptogrammas bieži vien var atrisināt ar frekvenču analīzi un atzīstot burtu modeļus vārdos, piemēram, viens burtu vārdus, kas, angļu valodā, var būt tikai “i” vai “A” (un dažreiz “O”). Dubultās vēstules, apostrofi, un fakts, ka nav burtu nevar aizstāt pats šifā, piedāvā arī clues, lai atrisinātu kriptogrammu. Reizēm kriptogrammas puzzle veidotāji sāks soli ar dažiem burtiem.

 

Kur atrisināt kriptogrammu?

Jūs varat atrisināt kriptogrammas laikrakstos un žurnālos, vai arī varat to darīt tiešsaistē

Kamēr jūs bieži atradīsiet kriptogrammas žurnālos un laikrakstos, jūs varat arī tos atrisināt tiešsaistē. Šeit ir viena kriptogrammas tīmekļa vietne, piemēram: https://api.razzlepuzzles.com/cryptogram

 

Secinājums

Izmēģiniet to un izbaudiet kriptogrammu risināšanu

Lai gan ne visi varētu mīlēt kriptogrammas, tas ir jautri veids, kā asināt savu prātu pārbaudīt savas risināšanas prasmes. Sākumā puzzle varētu likties kaut kas pārāk grūti, bet pēc tam, kad pieraduši pie koncepcijas un izprast pamatus, kriptogrammas atrisināšanai vairs nešķiet neiespējama misija vairs. Veiksmi!