Kas yra kriptograma?

“Cryptograma” yra tekstas, parašytas kodu

Cryptograma yra dėlionė, kurią sudaro trumpas šifruoto teksto gabalas. Šiferas, naudojamas šifruoti tekstą paprastai yra pakankamai paprasta, kad kriptograma gali būti išspręsta be jokių papildomų išteklių ar įrankių. Dažnai naudojami pakaitiniai šiferiai, kuriuose kiekviena raidė pakeičiama kitokiu laišku ar skaičiumi. Norėdami išspręsti dėlionių, turite atkurti originalią raidę. “Cryptogramos” buvo naudojama rimtesnėms programoms (pvz., Kariuomenė), tačiau dabar jie dažniausiai yra tik pramogoms.

 

Cryptogramos istorija

Ciferiai naudojami kriptogramos nebuvo iš pradžių buvo sukurta pramogų tikslais, bet tikra šifravimo karinių ar asmeninių paslapčių.

Kriptogramų tikslas buvo iš pradžių nebuvo susijęs su pramogų tikslais, bet tikra karinių ar asmeninių paslapčių šifravimui.

Įdomiausia informacija yra ta, kad pirmasis naudojimas kriptograma pramogų tikslais įvyko viduramžiais vienuoliai, kurie turėjo laisvo laiko intelektiniams žaidimams. “Bamberg” randama Rankraštis teigia, kad Airijos lankytojai Merfyn Frych AP Gwriad, Gwynedd karalius Velse buvo padaryta kriptograma, kurią galima išspręsti tik perkeliant laiškus iš lotynų kalbos į graikų kalbą. Apie 13-ajame amžiuje anglų vienuolis Roger Bacon parašė knygą, kurioje jis išvarė septynis šifravimo metodus ir pareiškė, kad “žmogus yra beprotiškas, kuris bet kokiu kitu būdu rašo paslaptį nei vienas, kuris nuslėps jį nuo vulgario.” XIX a. Edgar Allan PoE padėjo populiarinti kriptogramas su daugeliu laikraščių ir žurnalų straipsnių.

 

Kur yra naudojami kriptogramos?

Kai naudojamas pranešimų saugumui, kriptogramos dabar paprastai naudojamos pramogų tikslais

Nors kartą vartojamas rimtesnėse programose, dabar jie dažniausiai naudojami pramogoms laikraščiuose ir žurnaluose. “Cryptoquotes” ir “Cryptoquips” yra bendri variantai, kurie yra citatos.

Kriptogramos laikraščiuose ir žurnaluose paprastai yra pagrįsti paprastu pakaitiniu šifru, dažnai pakeičiant kiekvieną raidę abėcėlėje su kita. Pavyzdžiui, raidė gali būti atstovaujama raide H, o raidė H yra atstovaujama raide D. Dėlionės tirpikliai naudoja keletą būdų, kurie padėtų jiems iššifruoti pranešimus.

 

Kaip išspręsti kriptogramą?

Dažnio analizė gali padėti išspręsti kriptogramas

Pakaitiniai šifravimo kriptogramos dažnai gali būti išspręstos dažnių analizės ir atpažindami raidės modelius žodžiais, pavyzdžiui, vienos raidės žodžiai, kurie, anglų kalba, gali būti tik “I” arba “A” (ir kartais “o”). Dvigubos raidės, apostrofai, ir tai, kad jokia raidė negali pakeisti savaime šiferoje taip pat siūlo cryptogramą išspręsti. Kartais “Cryptogram Puzzle” kūrėjai pradės nuo kelių raidžių.

 

Kur išspręsti kriptogramą?

Galite išspręsti kriptogramas laikraščiuose ir žurnaluose arba taip pat galite tai padaryti internete

Nors dažnai rasite kriptogramų žurnaluose ir laikraščiuose, taip pat galite juos išspręsti internete. Štai viena Cryptograma svetainė, pavyzdžiui: https://api.razzlepuzles.com/cryptograma

 

Išvada

Išbandykite ir mėgautis sprendžiant kriptogramas

Nors ne visi gali mylėti kriptogramas Tai įdomus būdas sulėtinti savo proto išbandyti savo sprendimo įgūdžius. Iš pradžių galvosūkis gali atrodyti pernelyg sunku, bet po to, kai priprasti prie koncepcijos ir supratimo pagrindų, sprendimo kriptograma neturėtų atrodyti kaip neįmanoma misija nebėra. Sėkmės!