Mis on krüptogramm?

Cryptogram on koodis kirjutatud tekst

Krüptogramm on puzzle, mis koosneb lühikest krüpteeritud teksti. Teksti krüpteerimiseks kasutatav šifreerimine on tavaliselt piisavalt lihtne, et krüptogrammi saab lahendada ilma täiendavate vahendite või tööriistadeta. Sageli kasutatavad asendusraamid, kus iga kiri asendatakse teise tähega või numbriga. Et lahendada teesid mõistatusi, peate tagastama algse kirja. Krüptogrammisi kasutati kunagi tõsisemates rakendustes (näiteks sõjavägi), kuid nad on nüüd enamasti meelelahutuseks.

 

Krüptogrammi ajalugu

Krüptogrammides kasutatavad rattad ei olnud algselt loodud meelelahutuseks, vaid sõjaväelaste või isiklike saladuste tegelikuks krüpteerimiseks.

Krüptogrammide eesmärk ei olnud algselt seotud meelelahutuse eesmärgil, vaid sõjaväelaste või isiklike saladuste tegelikuks krüpteerimiseks.

Huvitav teave on see, et meelelahutusotstarbeliste krüptogrammi esimene kasutamine esines keskajal mungad, kellel oli intellektuaalsete mängude vaba aega. Käsikiri leitud Bamberg väidab, et Iiri külastajad Merfyn Frych AP GWRIAD, kuningas Gwynedd Walesile anti krüptogrammi, mida saab lahendada ainult ladina keelde kreeka keelde ülevõtmise teel. Umbes 13. sajandil kirjutas inglise Monk Roger Bacon raamat, milles ta loetletakse seitse kirgituse meetodi ja märkis, et “mees on hull, kes kirjutab saladuse muul viisil kui üks, mis varjab seda vulgaarsest.” 19. sajandil aitas Edgar Allan Poe populariseerida paljude ajalehtede ja ajakirjade krüptogrammis.

 

Kus kasutatakse krüptogramme?

Kui kasutati sõnumi turvalisust, kasutatakse krüptogrammi tavaliselt ainult meelelahutuse eesmärgil

Kuigi kord kasutati enam tõsisemates rakendustes, kasutatakse neid nüüd peamiselt ajalehtede ja ajakirjade meelelahutuseks. Cryptoquotes ja Cryptoquips on tavalised erinevused, millel on tsitaadid.

Ajalehtede ja ajakirjade krüptogrammid põhinevad tavaliselt lihtsal asendamislihvris, asendades sageli iga tähe tähestiku teise tähega. Näiteks võib kirja A esindab tähega H, samas kui tähe H on esindatud tähega D. Puzzle Lahendajad kasutavad mitmeid meetodeid, mis aitavad neil sõnumeid dekrüpteerida.

 

Kuidas lahendada krüptogrammi?

Sageduse analüüs aitab lahendada krüptogramme

Asendamine Cipher Crüptograms võib sageli lahendada sageduse analüüsiga ja tunnistades sõnade kiri, näiteks ühe kirja sõnad, mis inglise keeles saab ainult “i” või “a” (ja mõnikord “o”). Kahekordsed tähed, apostroofid ja asjaolu, et kirjas ei saa kirju asendada, pakuvad krüptogrammi lahendamiseks vihjeid. Vahel Cryptogram Puzzle tegijad hakkavad lahendada välja mõned tähed.

 

Kust lahendada krüptogrammi?

Võite lahendada krüptograms ajalehtedes ja ajakirjades või saate seda teha ka võrgus

Kuigi tihti leiate ajakirjade ja ajalehtede krüptogrammi, saate neid ka võrgus lahendada. Siin on üks krüptogrammi veebisait, näiteks: https://api.razzlepuzzles.com/cryptogram

 

Järeldus

Proovige seda ja nautige krüptogrammide lahendamist

Kuigi mitte igaüks ei saa armastada cryptogramme See on lõbus viis teravamaks oma meelt testida oma lahendamise oskusi. Alguses võib puzzle tunduda midagi liiga kõvasti, kuid pärast seda, kui harjunud kontseptsiooni ja põhitõede mõistmist, ei tohiks Cryptogrammi lahendamine enam võimatu missioon. Edu!